Seznamovák prváků "Lonely Fresher Summer School 2019"

Datum a čas konání: ne 21.7.2019, 16:00 – ne 28.7.2019, 10:00, stránka akce na facebooku
Místo konání: Patejdlova bouda
Typ akce: Letní školy Common Law Society (zobrazit více)

Chystáte se studovat na Právnické fakultě UK? Neznáte nikoho ze starších studentů? Nemáte představu, jak to na fakultě chodí? Nebo prostě jen rádi poznáváte nové lidi?

LONELY FRESHER SUMMER SCHOOL je tu přesně pro vás!

 

Tradiční letní seznamovák studentského spolku Common Law Society nabízí studentům čerstvě přijatým ke studiu na PF UK možnost seznámit se se základními informacemi o systému studia, rozvrhu, fakultě samotné, Praze a spoustě dalších důležitých věcí, a samozřejmě také poznat budoucí spolužáky a pedagogy ještě před začátkem studia!

Během jednoho prázdninového týdne v horské chatě uprostřed okouzlujících krkonošských lesů vás seznámíme mimo jiné s charakteristikou jednotlivých předmětů vyučovaných v 1. ročníku, s potřebnými i nepotřebnými studijními materiály či s prací se studijním informačním systémem a poskytneme vám ty nejtajnější rady a tipy, jak si sestavit první rozvrh, jak rozložit zkoušky v rámci zkouškového období, jak studovat efektivněji a kvalitněji, co se dá všechno stihnout při studiu, jak se dá studovat v zahraničí, jak získat praxi v advokátních kancelářích, ale také kam zajít na nejlepší a nejlevnější oběd v okolí fakulty, kam na pivo, kde se v Praze ubytovat nebo cokoli dalšího, co vás samotné bude zajímat.

Kromě důležitých informací se samozřejmě můžete těšit i různé sportovní aktivity v podobě turistických výletů po krásné krkonošské přírodě, ping pongu, volejbalu, fotbalu či nohejbalu, na odreagování ve vířivce či sauně, ale také na rozmanité pohybové i slovní seznamovací hry.

Tým organizátorů kurzu tvoří absolventi a studenti PF UK z různých ročníků studia, kteří vám poskytnou osobně získané zkušenosti a všechny tipy a nápady, které se jim povedlo během studia na fakultě či v zahraničí pochytit. Unikátnost kurzu dotváří zapojení pedagogů PF UK, kteří vám zábavnou formou nabídnou možnost nahlédnout do právní teorie i praxe v základních právních odvětvích a podělí se rádi i o své osobní názory a vlastní zkušenosti z praxe i ze studia na PF UK.

„LFSS“ v 5 bodech:

1.    horská chata ‚Patejdlova bouda‘ 971 m n.m. v krásné krkonošské přírodě nad Špindlerovým Mlýnem;

2.    7 dní zážitků, zábavy, informací, sportovních aktivit a her;

3.    stravovací režim soft all inclusive (3 skvělá hlavní jídla denně připravená s láskou zkušeným panem kuchařem);

4.    vyučující PF UK a starší spolužáci, kteří vám prozradí i to, co není uvedeno v žádné informační brožuře;

5.    budoucí prváci, ze kterých se mohou v budoucnu stát i dobří přátelé.

Generální partner

Partneři