top of page

ERASMUS WEEK

Erasmus Week patří mezi vyhlášené akce Common Law Society již po mnoho let. Díky ní se studenti PF UK mohou lépe zorientovat v možnostech výjezdu na některou z mnoha nabízených univerzit, ať už v rámci programu Erasmus+ nebo na univerzity dohodnuté na mezifakultní

či meziuniverzitní úrovni.

59710129_10156001053117821_2426788871657

Jak vlastně Erasmus Week probíhá?

Erasmus Week se koná vždy jednou ročně v zimním semestru, aby studenty včas připravil na následující výběrové řízení ještě v témže akademickém roce. Pestrý program je rozdělen zpravidla do tří dnů dle jazykových oblastí. Sestává jednak z informačních přednášek zahraničního oddělení PF UK, které se týkají zejména výběrového řízení a mezifakultních a meziuniverzitních dohod; jednak z přednášek studentů, kteří v předchozích letech vyjeli do různých jazykových oblastí a jsou schopni tak předat autentické zážitky, rady a tipy pro zájemce či uchazeče.

Ať teprve uvažujete o výjezdu, nebo už máte vybranou svou vysněnou univerzitu, Erasmus Week je perfektní příležitost, jak

se dozvědět více informací jak o výběrovém řízení, tak i o zahraničních fakultách nebo o zemi, kam se chystáte hlásit.

Náš spolek každý rok shromažďuje materiály z, pokud možno, všech univerzit, které jsou aktuálně naší fakultou nabízeny.

Tyto materiály, spolu se statistikami programu nebo nyní nově vydanou brožurou, jsou pak k dostání u propagačního stolku CLS v atriu fakulty po celou dobu akce.

Kromě toho všeho náš spolek zpřístupnil i kompletní seznam všech univerzit.  Seznam obsahuje odkazy na webové stránky

a na předměty, jež ta která univerzita nabízí, včetně kontaktů na osoby, na které se uchazeč v případě dotazů může obrátit.​ A pokud již máte vybráno, nebo se ještě rozhodujete, rozhodně se podívejte na výsledky průzkumu "studenti studentům", kde studenti, kteří vyjeli ven hodnotí studium a všechno okolo něj.

Dále si pro vás zahraniční oddělení připravilo i dvě informativní prezentace, ve kterých se dozvíte o Erasmus programu a o výjezdech mimo tento program.

Aktuální informace o Erasmus Weeku naleznete na našich facebookových stránkách. Výjimečně

je možné zhlédnout záznam programu Erasmus Week 2021 na Youtube.  Zde naleznete odkazy na záznamy, ale také na brožuru a výše zmíněný seznam univerzit.

3.png
bottom of page