top of page

KAVÁRENSKÉ SEMINÁŘE

Mezi tradiční akce Common Law Society patří tzv. kavárenské semináře, které jedinečným způsobem propojují nejen akademickou sféru s neformálním prostředím, ale v příjemné atmosféře kaváren také přímo přednášející se samotnými studenty.

KS.jpg

Cílem těchto setkání není pouze prohloubení znalostí účastníků o dané tematice, ale také poskytnutí prostoru pro diskuzi,

na kterou nebývá na půdě fakulty z časových důvodů prostor. Každý kavárenský seminář je proto zahájen úvodním slovem přednášejícího a následuje diskuze, během které mají účastníci možnost pokládat přednášejícím dotazy a vyjádřit svůj názor na danou problematiku.

Našimi hosty nebývají pouze osobnosti z oblasti práva, ale i mnoho dalších odborníků z nejrůznějších „neprávnických“ odvětví, kteří nám pomáhají návštěvníkům představit co nejširší škálu témat, o kterých jim mají zajisté co předat. Témata jsou volena podle zaměření konkrétního hosta, tudíž si každý ve velkém množství pořádaných seminářů přijde na své.

V minulosti proběhlo již mnoho seminářů zaměřených například na ústavněprávní problematiku, právní dějiny, genderové otázky, novely zákoníků, aktuální dění ve světě či životní zážitky a zkušenosti našich hostů. 

Kavárenské semináře se v průběhu semestru pořádají i několikrát týdně, a to převážně v kavárnách AntHill (Americká 39)

a CP1 Café & Wine Bar (Konviktská 24). V minulosti jsme několikrát využili i prostor Kavárny Liberál (Heřmanova 6). Aktuální informace o konání kavárenských seminářů vždy najdete ve formě jednotlivých událostí na našich Facebookových stránkách.

Zaujal Vás koncept kavárenských seminářů? Máte tip na zajímavého hosta?

Tak nás neváhejte kontaktovat a uspořádejte si vlastní kavárenský seminář i Vy!

bottom of page