Lonely Fresher Summer School 2017

Datum a čas konání: ne 23.7.2017, 16:00 – ne 30.7.2017, 10:00, stránka akce na facebooku
Místo konání: Patejdlova bouda, Špindlerův Mlýn
Typ akce: Parties, společenské akce a výlety (zobrazit více)

CO: Seznamovák pro budoucí studenty 1. ročníku PF UK
KDY: 23. 7. - 30. 7. 2016
KDE: Špindlerův Mlýn (Patejdlova bouda)
ZA KOLIK: 3.000,- Kč (soft all inclusive)
PRO KOLIK: 35 účastníků

ZAČÁTEK PŘIHLAŠOVÁNÍ: 13. 6. 2017 od 12:00


Co vás čeká?

Tradiční seznamovací kurz studentského spolku Common Law Society nabízí studentům čerstvě přijatým ke studiu na PF UK možnost seznámení se základními informacemi o studiu, fakultě, Praze... a samozřejmě také šanci poznat budoucí spolužáky a pedagogy ještě před začátkem studia.

Během jednoho týdne vám představíme charakteristiku jednotlivých předmětů vyučovaných na fakultě, potřebné i nepotřebné studijní materiály, informační systém, který vás bude provázet celým studiem na PF UK, a mnoho dalšího. Prozradíme vám ty nejtajnější rady a tipy, jak si sestavit první rozvrh, jak rozložit zkoušky v rámci zkouškového období, kam zajít na nejlepší a nejlevnější oběd, kam na pivo, kde se v Praze ubytovat či jak studovat efektivněji.

Kromě důležitých informací vás čeká také turistika a sportovní aktivity v krásné krkonošské přírodě, odreagování ve vířivce či sauně, rozmanité seznamovací hry, workshopy s budoucími vyučujícími či simulovaný soudní spor.

 

Kde budete bydlet a co budete jíst?

Ubytováni budete v krásné, zrekonstruované horské chatě ve Špindlerově Mlýně ve tří- a čtyřlůžkových pokojích se samostatnou koupelnou v rámci každého pokoje, které jsou všechny vybaveny lůžkovinami. 3 jídla denně jsou v ceně kurzu a poslední večer se můžete těšit na grilovačku.

 

Kdo přijede?

Tým organizátorů kurzu tvoří absolventi a studenti PF UK z různých ročníků studia, kteří vám poskytnou osobně získané zkušenosti a všechny tipy a nápady, které se jim povedlo během studia na fakultě či v zahraničí pochytit. Uslyšíte tak dojmy nejen ze studia práv v Praze, ale také  z univerzit v Toulouse a Leuvenu či dvou škol naráz.

Unikátnost kurzu dotváří zapojení pedagogů PF UK. Letos jmenovitě děkana PF UK profesora Jana Kuklíka, odborníka na právní dějiny, doktora Marka Antoše, odborníka na volební právo a průkopníka internetu v ČR, docenta Jana Wintra, člena Legislativní rady vlády ČR a odborníka v oblasti teorie a filozofie práva, doktora Jiřího Šoušy právního historika a odborníka (nejen) na české a světové právní dějiny, docenta Zdeňka Kühna, soudce Nejvyššího správního soudu, a docenta Davida Elishera, odborníka na občanské právo. Páni akademici si pro vás připraví zajímavé  semináře a workshopy a rádi se podělí i o své vlastní zkušenosti z praxe i ze studia na PF UK a zahraničních univerzitách.

 

LFSS v 5 bodech:
1. horská chata v krásné krkonošské přírodě
2. 7 dní zážitků, zábavy, informací, vzdělávání, turistiky a her
3. vyučující PF UK, kteří se podělí o své zkušenosti
4. starší spolužáci, kteří vám prozradí i to, co není uvedeno v žádné informační brožuře
5. budoucí prváci, ze kterých se mohou stát i dobří přátelé
Bonus: vířivka, sauna, ping pong, volejbalový kurt

 

Pokud jste byli letos zapsáni ke studiu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, využijte této jedinečné příležitosti, abyste v říjnu nemuseli být LONELY FRESHEREM!

Co pro to musíš udělat? Stačí jen vyplnit přihlašovací formulář

Pro více informací piš na fresher@society.cz

Těšíme se na tebe!

 

Tým Common Law Society

Generální partner

Partneři