Komu vadí Mezinárodní trestní soud a jak se ho zbavit?

Datum a čas konání: po 11.11.2019, 16:00 – 18:00
Místo konání: Právnická fakulta UK
Typ akce: Akademická činnost (zobrazit více)

Je nám velkým potěšením přivítat opět po 5 letech na půdě Právnické fakulty tohoto významného hosta - JUDr. Roberta Fremra, který působil jako soudce Nejvyššího soudu i jako soudce Mezinárodního trestního tribunálu pro Rwandu. Od roku 2012 působí jako soudce na Mezinárodním trestním soudě a od března minulého roku je jeho prvním místopředsedou.

Provokativní název přednášky odráží i částečně její obsah, neboť nám JUDr. Robert Fremr představí aktuální situaci na Mezinárodním trestním soudě a útoky, kterým nyní soud i jeho soudci čelí. Dále se také můžete těšit, že uslyšíte nejzajímavější případy a osobní zážitky za dobu jeho působení. Mimoto zjistíte, jak se náš český soudce z Nejvyššího soudu dostal k působení na Mezinárodním trestním tribunálu pro Rwandu a Mezinárodním trestním soudě. A pokud Vás už činnost Mezinárodního trestního soudu zajímá nebo Vás po této přednášce zaujme, tak se také dozvíte, jak se můžete ucházet o práci či o stáž na Mezinárodním trestním soudě.

Budeme se na Vás velmi těšit v pondělí 11. 11. 2019 od 16:00 v Collegiu Maximu (místnost 100) na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Vaše Common Law Society

 

Generální partner

Partneři