Církevní restituce

Datum a čas konání: po 12.11.2012, 18:00, stránka akce na facebooku
Místo konání: Místnost č. 220
Typ akce: Akademická činnost (zobrazit více)

 

Common Law Society Vás srdečně zve na odbornou diskuzi na téma Církevní restituce. Diskutujícími budou - prof. JUDr. Václav PAVLÍČEK CSc., dr. h. c., JUDr. Jan KUDRNA, Ph.D. a Mgr. Jakub KŘÍŽ, Ph.D.
 
Prof. Václav PAVLÍČEK se problematikou majetkového vyrovnání zejm. z pohledu ústavního práva dlouhodobě zabývá, publikoval již několik statí na toto téma a svými komentáři pravidelně přispívá do veřejné diskuze. Prof. Pavlíček v úvodu diskuze stručně pohovoří o historickém vývoji majetkových vztahů církve a výklad doprovodí komparací s okolními státy – jak se ostatní evropské země stavěly k církevnímu majetku a jak se s touto problematikou nakonec vypořádaly.
 
Mgr. Jakub KŘÍŽ je absolventem PF UK a v současné době působí jako pedagog v CEVRO Institutu. Od roku 2007 do roku 2011 působil jako vedoucí koncepčního a právního oddělení odboru církví Ministerstva kultury, napsal Komentář k Zákonu o církvích a zapojil se i do tvorby návrhu Zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Mgr. Kříž tak ve stručnosti představí současný návrh Zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a pokusí se uvést pozitiva, které tento zákon přináší.
 
I JUDr. Jan KUDRNA, ústavní právník a občasný blogger, má jistě k problematice církevních restitucí co říci. Několikrát ostatně vystupoval jako odpůrce celého konceptu. JUDr. Kudrna se tak pokusí Mgr. Křížovi oponovat a přinést argumenty, které naopak hovoří proti církevním restitucím.
 
Na konci debatního panelu bude samozřejmě prostor pro Vaše otázky! Určitě tedy doražte, o zajímavou diskuzi jistě nebude nouze.
 
Těšíme se na Vás v pondělí 12. listopadu od 18:00 v místnosti č. 220.
 
 
CLS.

Foto & video z akce:

Církevní restituce
Přidáno 21.11.2012 / Celkem 30 fotek

Generální partner

Partneři