top of page

po 11. 7.

|

Patejdlova bouda

Letní škola evropského práva - Law & Legal Skills Summer School 2022

Po dlouhých covid letech se opět koná LŠEP - na téma "The European Union and its place in the world". V letech 2020 a 2021 jsme museli konstatovat, že letní školu nebude možné uspořádat kvůli probíhající pandemii COVID-19. Na představené téma se však můžete těšit v ročníku 2022.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Letní škola evropského práva - Law & Legal Skills Summer School 2022
Letní škola evropského práva - Law & Legal Skills Summer School 2022

Čas a místo

11. 7. 2022 18:00 – 24. 7. 2022 10:00

Patejdlova bouda, Špindlerův Mlýn 83, 543 51 Špindlerův Mlýn, Česko

O události

VÍCE INFORMACÍ ZDE: SUMMER.SOCIETY.CZ

LŠEP SE KONÁ V ANGLICKÉM JAZYCE

Vývoj Evropské unie (EU) jako svébytného právního řádu je dobře známý, neboť se vyvinula v důležitou hnací sílu evropské hospodářské integrace a pomáhá zajišťovat mír a prosperitu pro svých 27 členských států a jejich občany. Neustále se rozšiřující dosah práva EU si však vyžádal rozšíření pravomocí Unie, které přesahují pouhou integraci trhu a především umožňují kontakt EU s širším světem.

Tato dvoutýdenní letní škola se bude zabývat touto oblastí z několika hledisek, včetně:

  • EU a mezinárodní migrační právo;
  • CETA, TTIP a globální obchodní vztahy EU;
  • EU, regulace a globální tržní kapitalismus;
  • Právo EU jako "samostatný režim" mezinárodního práva veřejného;
  • Právo EU a mezinárodní lidská práva;
  • "Hra na imitaci" - podobné modely regionální integrace ve světě.

Studenti jsou pozváni do okouzlujících Krkonoš v České republice, kde se připojí k řadě předních akademiků a odborníků z praxe a živě diskutují o probíraných tématech. Intimní a jedinečné prostředí chaty znamená, že akademické - a jiné! - diskuse pokračují i večer, kdy je k dispozici plný bar, vířivka a sauna, stejně jako stolní tenis, fotbal a výlety do lesa (nebo do místní hospůdky). Škola se snaží jít nad rámec černého přístupu k probíraným tématům. Vzhledem k tomu, že vztahy EU s okolním světem jsou ze své podstaty politickou i právní otázkou, bude škola obsahovat silný prvek interdisciplinarity. Vzhledem k tomu, že studenti, kteří se chtějí věnovat kariéře v těchto oblastech, budou nutně potřebovat porozumění otázkám, jako je vyjednávání, mezikulturní komunikace, diplomatická zdvořilost, protokol a diskuse, bude škola sekundárně zaměřena na měkké dovednosti týkající se těchto oblastí. Cílem je zlepšit nejen znalosti studentů, ale také jejich schopnosti a potenciál pro řešení reálných problémů, které se objevují ve vnějších vztazích EU.

Sdílej na sociálních sítích

bottom of page