top of page

PRAHOU KŘÍŽEM KRÁŽEM

Mám poznávat metro podle písmen nebo barev? Proč nemůžu v některých vozech MHD platit kartou, když už to šlo dokonce i v Ostravě? Kde budu trávit volné dny a večery v průběhu zimního semestru? Tyto otázky zřejmě budou trápit každého nového příchozího do našeho krásného města.

A my se je pokusíme zodpovědět.

Image by Anthony DELANOIX
Image by Paolo Bendandi

MHD

Jakožto první věc po příjezdu do Prahy doporučujeme zařídit si onu slavnou „Lítačku“, která bude vaším největším kamarádem na několik následujících let. Doporučujeme si ji zařídit online (https://www.pidlitacka.cz/registration), případně vše zařídit přes aplikaci „PID Lítačka“. S Lítačkou můžete křižovat Prahu dokonce i metrem, což nikde jinde v České republice ani na Slovensku nelze zažít.

KULTURA

Praha nabízí široké možnosti kulturního vyžití.

Divadlo? Máme! Kino? Máme! 

Z divadel doporučujeme zejména Dejvické divadlo a pro znalce poté Žižkovské divadlo Járy Cimrmana.

Dále se samozřejmě nabízí i Národní divadlo.

Pokud se považujete spíše za znalce kinematografie, pak lze doporučit Kino Světozor, Kino Aero, či Bio Oko. Pro nenáročné diváky bude zajímavější návštěva multiplexů Cinema City, či Cinestar, které se nacházejí téměř v každém větším obchodním centru (pro návštěvu Cinema City doporučujeme pobočku v OC Atrium Flora).

Image by Vlah Dumitru

PIVO A ZASE PIVO

To nejlepší nakonec. Kam do hospody? Možná jste slyšeli, že v Praze je draze. Nemusí tomu tak ovšem být, jelikož i v centru Prahy lze narazit na několik podniků s příjemnou cenou piva a jiných nápojů pro studentstvo. Mezi ty nejlépe přístupné

pro studenty Právnické fakulty patří hospůdka Hany Bany, která se nachází cca 5 minut od budovy fakulty. Mezi dalšími oblíbenými studentskými podniky lze zmínit také síť barů PopoCafePetl. Milovníci opravdu dobrého piva, poté ocení restaurační síť Lokál. Pokud hledáte něco trochu náročnějšího a nevadí Vám si připlatit, lze doporučit koktejlový bar Black Angel’s Bar, nacházející se přímo na Staroměstském náměstí,

s výhledem na turisty čekající na orloj.

bottom of page