top of page

PRŮVODCE FAKULTOU

Pr%C3%A1vnick%C3%A1_fakulta_UK_edited.jp

Značnou výhodou naší fakulty je to, že se nachází v samém srdci hlavního města. Její příhodná poloha na východním břehu Vltavy umožňuje výhled mimo jiné na Pražský hrad či na park na Letné. Tato nevšední budova, postavena v letech 1924-1931, ještě i dnes dokáže uchvátit zraky nejen turistů, ale rovněž místních obyvatel. Dle návrhu z počátku 20. století zde měly původně být postaveny identické budovy dvě (druhá se měla nacházet naproti dnešní fakultě, na místě, kde nyní stojí Hotel InterContinental), a to kvůli záměru rozdělit fakultu na část německou a část českou. Tento plán ovšem nikdy nebyl realizován. 

 

Díky poloze fakulty lze poblíž narazit hned na několik nákupních center, restaurací či kaváren. Přímo u fakulty se nachází tramvajová a autobusová zastávka “Právnická fakulta“, 5 minut pěšky od fakulty poté stanice metra A a tramvajová zastávka “Staroměstská“. Pokud máte v průběhu vyučování volno, můžete si jít číst do parku na Letné či obdivovat nedaleké historické památky. Kousek od fakulty se nachází rovněž centrální městská knihovna. Nevýhodou je snad pouze nedostatek parkovacích míst v bezprostředním a blízkém okolí fakulty. Na parkovišti, které se nachází přímo u budovy zpravidla volné parkovací místo nenajdete.

Vstupni_dvere.jpg

Vstupní vestibul

Přístup do fakulty je pouze jeden, a to přímo z náměstí Curieových. Ve všední dny jsou v průběhu semestru vchodové dveře nepřetržitě otevřené. V pozdějších večerních hodinách, o víkendech a prázdninách

se dostanete dovnitř pouze pomocí ISIC karty, která slouží jako klíč. Po vstupu a průchodu kolem vrátnice

se ocitnete ve vstupním vestibulu. Zde si v šatně zdarma můžete odložit bundu, kabát, a dokonce i tašku či kufr. Kromě šatny naleznete u vstupu také automaty na pití

a kávu, které mohou sloužit jako záchrana při pospíchání na brzký ranní seminář. 

Atrium neboli “bazén”

Po průchodu vestibulem se dostanete se do hlavního atria, kterému ovšem nikdo z fakulty neřekne jinak než “bazén”. Jde o nejoblíbenější a nejčastější meeting point všech návštěvníků fakulty, do kterého je výhled téměř ze všech pater fakulty. Kromě toho se zde konají všechny možné studentské a spolkové akce – Den spolků, Erasmus week, Taneční večer či Mikulášský svařák.

V posledních letech se zde v průběhu listopadu koná část programu Noci fakulty, která s sebou mimo jiné přináší i přednášky od mnoha inspirativních osobností.

IFORUM-16267-version1-_final_8311_full_e
knihvna_edited.jpg

Zbytek přízemí

V přízemí budovy naleznete především studijní oddělení, a to dáte-li se hned po cestě ze vstupního vestibulu doprava. Rovněž, pokud se na stejné straně budovy vydáte po schodech dolů, naleznete tam menzu a bufet. Na konci tohoto křídla se pak nachází fakultní knihovna, nabízející studentům širokou škálu literatury potřebné

ke studiu. Je strukturovaná do dvou prostorných studijních místností a vstupní haly s několika volně přístupnými počítači. Na zadní straně budovy proti vstupu se nachází fakultní knihkupectví právnické literatury Aleš Čeněk, kde lze nakoupit s 15-20% slevou

na ISIC kartu. Hned vedle knihkupectví se poté nachází Coffee Break, který je vedle bufetu druhým místem, kde

si na fakultě můžete zakoupit občerstvení. Posledním důležitým bodem v přízemí je pak místnost č. 34, kde Vám obnoví či vyhotoví novou ISIC kartu nebo průkaz UK.

TIPY A TRIKY

Pro orientaci na fakultě jsou rozhodně velmi užitečné internetové stránky fakulty, na které naleznete odkaz zde na webu v sekci Důležité odkazy. Na těchto stránkách naleznete mimo i jiné mapu jednotlivých poschodí, což se může hodit například při hledání místnosti při cestě na zkoušku. 

 

http://old.prf.cuni.cz/image-map.php – mapa fakulty

bottom of page