top of page

út 16. 3.

|

Zoom

KW: Jakou roli hraje sport v právu EU?

Kavárenský webinář o otázkách na průsečíku práva EU a sportu s Janem Exnerem, právníkem Českého olympijského výboru a členem katedry evropského práva PF UK.

Přihlašování není otevřeno
Zpět na hlavní stranu

Čas a místo

16. 3. 2021 20:00

Zoom

O události

„Článek 165 SFEU (…) odráží značný společenský význam sportu v Unii, a to zejména amatérského sportu (…) a úlohy sportu jako faktoru integrace do společnosti hostitelského členského státu“ (C-22/18 TopFit a Biffi). „V rámci analýzy případného odůvodnění omezení v oblasti sportu je tedy třeba zohlednit specifické vlastnosti sportu obecně, jakož i jeho sociální a vzdělávací funkci“ (T-93/18 Mezinárodní bruslařská unie v. Evropská komise).

Jaký význam a funkci má amatérský a profesionální sport v právu EU? Jak amatérský sport ovlivňuje evropskou integraci, EU a její občanství? A co říká profesionální sport o uplatňování práva EU v oblastech volného pohybu pracovníků, svobody usazování, volného pohybu služeb a ochrany hospodářské soutěže?

Připojte se v úterý 16. března 2021 ve 20 hodin k našemu kavárenskému webináři a diskutujte o těchto i dalších otázkách na průsečíku práva EU a sportu s Janem Exnerem, právníkem Českého olympijského výboru a členem katedry evropského práva PF UK.

Budeme se těšit z Vaší účasti.

Common Law Society

Sdílej na sociálních sítích

bottom of page