top of page

st 06. 10.

|

Božská lahvice

Diskuse: Vliv novely volebního zákona na volby do Poslanecké sněmovny

Českou republiku čekají volby do Poslanecké sněmovny, ve kterých se bude nově volit podle novely volebního zákona, která přišla v reakci na únorový nález Ústavního soudu. Pokud Vás zajímá, jak se ve volbách vlastně bude volit, neváhejte ve středu dorazit na diskusi s prof. Wintrem!

Diskuse: Vliv novely volebního zákona na volby do Poslanecké sněmovny
Diskuse: Vliv novely volebního zákona na volby do Poslanecké sněmovny

Čas a místo

06. 10. 2021 18:00 – 21:00

Božská lahvice, Bílkova 122/6, Josefov, 110 00 Praha-Praha 1, Česko

O události

Na začátek zimního semestru si pro Vás spolek Common Law Society připravil diskusi nad jedním z nejaktuálnějších politicko-právních témat. Již v úvodu října čekají Českou republiku volby do Poslanecké sněmovny, ve kterých se bude nově volit podle novely volebního zákona, která přišla v reakci na únorový volební nález Ústavního soudu. V něm Ústavní soud zrušil část volebního zákona, jelikož odporoval zásadám poměrného volebního systému, který je zakotven v Ústavě. Jak se tedy budou v těchto volbách přepočítávat hlasy? Bude novela skutečně výhodná pro nově utvořené koalice?

Pokud Vás zajímají tyto či další otázky k novele volebního zákona, neváhejte dorazit ve středu 6. října od 18 hodin do Božské lahvice, kde na tyto Vaše otázky bude odpovídat prof. JUDr. PhDr. Jan Wintr, Ph. D.

Akce bude probíhat v prezenční podobě a bude dbáno na dodržení aktuálních koronavirových opatření včetně nutnosti prokázání bezinfekčnosti. Děkujeme za pochopení.

Budeme se na Vás těšit

Vaše Common Law Society!

Sdílej na sociálních sítích

bottom of page