Kavárenské semináře

Mezi tradiční akce Common Law Society patří tzv. kavárenské semináře, které jedinečným způsobem propojují akademickou sféru s neformálním prostředím, ve kterém se studenti cítí příjemně a které boří hranice mezi přednášejícími a samotnými studenty. Cílem těchto setkání není pouze prohloubení znalostí účastníků o dané tematice, ale především poskytnutí prostoru pro diskuzi, na kterou není na půdě fakulty z časových důvodů prostor. Každý kavárenský seminář je proto zahájen úvodním příspěvkem přednášejícího, po kterém následuje prostor pro diskuzi, ve které mají účastníci možnost pokládat přednášejícím dotazy a vyjádřit svůj názor na danou problematiku. 

Hosty kavárenských seminářů nejsou pouze osobnosti z ryze právní branže, ale i nesčetné množství zajímavých osobností z nejrůznějších "neprávnických" odvětví, neboť je naším cílem představit návštěvníkům co nejširší spektrum lidí, kteří mají svému publiku co předat. Témata jsou volena podle zaměření konkrétního hosta, tudíž si každý ve velkém množství pořádaných akcí přijde na své.

V minulosti proběhlo již nesčetně seminářů zaměřených například na ústavněprávní problematiku, dějiny, genderové otázky, novely zákoníků, problematiku emigrace či jedinečné životní zážitky a zkušenosti našich vážených hostů.

Kavárny se obvykle pořádají až dvakrát do týdne (v úterý a čtvrtek) ve dvou lokacích - v kavárně hotelu Central (Rybná 8) a pro menší počet posluchačů potom v kavárně CP1 Café & Bistrot (Konviktská 24). Rádi bychom upozornili návštěvníky, že kapacita obou prostorů je omezena, tudíž se vyplatí přijít včas.

 

Zaujal vás koncept kavárenských seminářů? Máte tip na zajímavého hosta? Tak nás neváhejte kontaktovat a uspořádejte si vlastní kavárenský seminář!

Minulé akce

KS: Rozhodčí řízení ve vnitrostátních sporech

st 25.4.2018, 18:30, AntHill, Americká 39

Proč je rozhodčí řízení často označováno za jednu z nejefektivnějších forem řešení (nejen) vnitrostátních sporů? Jaké výhody a jaká úskalí skýtá arbitrážní řízení v porovnání s klasickým soudním řízením? Jak významné místo zaujímají arbitráže v současné praxi renomovaných advokátních kanceláří?

KS: Japonské soudnictví

út 24.4.2018, 20:00, Anthill, Americká 39

Chtěli byste se dozvědět něco nového o japonském soudnictví?

KS: Moout Court - Má to smysl?

st 18.4.2018, 20:00, Kavárna Anthill (Americká 39)

Zajímá Vás, jestli má smysl zúčastnit se Moot Courtu? Chcete vědět, co vlastně účast v Moot Courtu obnáší a co Vám může dát?

KS: Kriminalizace kartelů v soutěžním právu

út 17.4.2018, 18:45, CP1 Café

Zajímá Vás soutěžní právo a rádi byste se dozvěděli více o problematice soutěžně-právních deliktů? 

KS: Transgender osoby v českém právním řádu

čt 5.4.2018, 20:00, antHill, Americká 39

Vážení příznivci Common Law Society, 

zajímá Vás problematika osob, jejichž genderová identita není v souladu s jejich pohlavím? Jak se k otázce změny pohlaví staví český právní řád? 

KS: Profesní etika právníků

út 3.4.2018, 20:00, AntHill, Americká 39

Vážení příznivci Common Law Society,

zajímá Vás, jak se správně právník chová? Jak byl měl jednat se svým klientem? Jestli by měl dbát na právnickou etiku i ve svém volném čase? 

KS: Stížnosti na lékaře u České lékařské komory

út 27.3.2018, 20:00, kavárna Anthill, Americká 339/39, 120 00 Praha 2 - Vinohrady

Kam se obrátit, domníváte-li se, že lékař postupoval neodborně nebo jednal neeticky? Jednou z možností je podání stížnosti k České lékařské komoře. O průběhu a specificích tohoto disciplinárního řízení bude hovořit doc. JUDr. Olga Sovová, Ph.D. v úterý 27. 3. od 20:00 v kavárně AntHill (Americká 39).

KS: Ochrana olympijských symbolik očima olympijské vítězky

po 26.3.2018, 20:30, Kavárna AntHill (Americká 339/39)

Přesně měsíc poté, kdy nad Pchjongčchangem zhasl olympijský oheň, Vás zveme na kavárenský seminář s olympijskou tématikou.

 

KS: Investigativní novinařina na Slovensku i v Čechách

út 20.3.2018, 20:00, AntHill, Americká 39

Vážení příznivci Common Law Society,

KS: Povolování staveb a ochrana životního prostředí

st 29.11.2017, 20:00, AntHill, Americká 39

Zajímá Vás, jak vypořádat často protichůdné zájmy na ochraně životního prostředí a výstavbě veřejně prospěšných staveb? Jaká jsou práva dotčené veřejnosti v jednotlivých řízeních a jak je lze zne/využívat? Proč jsou významné stavby předmětem dlouholetých sporů, v čem spočívají hlavní příčiny současných problémů a jak je lze řešit?

Nadcházející akce

Generální partner

Partneři