Rok s uprchlíky

Podzim s uprchlíky

 

Pro zimní semestr 2015/2016 Common Law Society ve spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy, ostatními spolky a dobrovolníky připravuje sérii přednášek, kavárenských seminářů a panelových diskuzí na téma současné tzv. uprchlické krize.

 

Od počátku listopadu je na každý týden naplánována alespoň jedna akce s hosty z akademické sféry, praxe, ale například také s diplomaty. Cílem tohoto projektu je přiblížit posluchačům právnické fakulty, ale také širší veřejnosti fakta týkající se problematiky uprchlictví ve světle situace, které dnes celá Evropská Unie čelí.

Akce se postupně zaměří na globální, EU a lokální sféru z hlediska geopolitiky, historického kontextu, práva EU, trestního práva, lidských práv, ale například také na potenciální řešení této problematiky.

Veškeré akce konané CLS jsou součástí projektu "Uprchlický rok s PF UK a studentskými spolky", v jehož rámci v průběhu celého akademického roku 2015/2016 budou probíhat konference, dobročinné sbírky, akademické akce, ale například také informační kampaň v "Bazénu" fakulty.

 

Konané akce (název akce slouží jako odkaz, na kterém naleznete podrobnosti o události a po jejím konání také fotografie, případně video-nahrávky):

26. 10. 2015 - Geopolitika a uprchlická krize, přednáška, hostem PhDr. Michael Romancov, Ph.D.

05. 11. 2015 - Hranice, cizinci a integrace v římském právu, kavárenský seminář, hostem prof. JUDr. Michal Skřejpek, DrSc.

09. 11. 2015 - Uprchlická krize: Lesk a bída práva jako nástroje řešení, přednáška, hostem JUDr. Martin Smolek, Ph.D., LL.M.

10. 11. 2015 - Podvečer s Janou Hybáškovou na téma uprchlické krize, diskuse, hostem Jana Hybášková - bývalá velvyslankyně EU v Iráku

11. 11. 2015 - Uprchlická krize v ČR: zařízení pro zajištění cizinců (nejen) ve světle Evropské úmluvy o LP, kavárenský seminář, hosty Linda Janků z Kanceláře veřejného ochránce práv a Ota Hlinomaz z Kanceláře vládního zmocněnce pro zastupování ČR před ESLP

12. 11. 2015 - Konference konaná ve spolupráci Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Univerzity Palackého v Olomouci na téma Uprchlická krize a Česká republikaNad akcí převzal záštitu premiér Bohuslav Sobotka a děkani obou fakult. Součást Uprchlického roku s PF UK a studentskými spolky (ne Podzimu s uprchlíky).

02. 12. 2015 - Relokace žadatelů o azyl jako řešení migrační krize?, kavárenský seminář, hostem Mgr. Jan Grinc, Ph.D. z katedry ústavního práva PF UK

07. 12. 2015 - Mají si kde hrát?: Zajišťování migrujících rodin s dětmi v České republice pohledem mezinárodního práva lidských práv, přednáška, hostem JUDr. et Bc. Maroš Matiašek LL.M., odborník na lidská práva. Akce pořádána ve spolupráci s Pražskou univerzitní skupinou Amnesty International.

17. 12. 2015 - Workshop: Uprchlické kvóty jako nástroj řešení krize?, workshop pořádaný ve spolupráci České společnosti pro evropské a srovnávací právo, Právnické fakulty Univerzity Karlovy a Common Law Society. Bližší informace ZDE.

 

Po vydařeném semestru plném akcí se dále můžete těšit na:

 

Jaro s uprchlíky

 

Také pro letní semestr 2015/2016 si pro Vás Common Law Society ve spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy připravilo sérii přednášek, kavárenských seminářů a panelových diskuzí na téma současné tzv. uprchlické krize.

 

Mimojiné se můžete těšit na:

- velkou panelovou diskuzi s českými a slovenskými europoslanci napříč frakcemi na téma "Jak by měla Evropská unie přispět k řešení migrační krize?", která se bude konat dne 25. 4. 2016

- přednášku na téma "Uprchlická krize jako výzva pro české azylové právo a politiku" s Davidem Kosařem, která se uskuteční dne 7. 3. 2016 od 18:00

- kavárenský seminář na téma "Hate speech ve vztahu k uprchlické krizi" s JUDr. PhDr. Markem Antošem, LL.M., Ph.D.

- kavárenský seminář tematicky zaměřený na úkoly cizinecké policie a její činnost ve vztahu k uprchlické krizi s Plk. Mgr. Alešem Benediktem, ředitelem Oblastního ředitelství služby cizinecké policie Praha

- kavárenský seminář zaměřený na hlubší filozofický, politický a sociologický kontext migrační krize s Janem Komárkem, Assistant Professor na London School of Economics

...a mnoho dalšího!

 

 

O podrobnostech a dalších akcích Vás budeme s předstihem informovat zde i na našich facebookových stránkách!

 

 

 

 

 


 

Minulé akce

Skutečně přes překážky?

čt 23.5.2019, 18:00, Právnická fakulta UK

Přijďte s námi debatovat: "Skutečně přes překážky? Aneb jsou ženy při své cestě k vyšším právním postům diskriminovány?"

Moot court ze sportovního práva 2019

út 30.4.2019, 16:00 – 20:00, Právnická fakulta Univerzity Karlovy

Vážení příznivci Common Law Society,


Workshop Právo, ekonomie a empirie

pá 12.4.2019, 13:00 – 19:00, Právnická fakulta UK

Katedra národního hospodářství Právnické fakulty UK ve spolupráci s Common Law Society pořádá 

Právo, ekonomie a empirie: třetí studentský workshop
 

Hlavní přednáška:   Filip Matějka, CERGE-EI: Ekonomie v demokratické společnosti

Mentoři (předběžně)

Exkurze do Vazební věznice Pankrác

pá 12.4.2019, 09:00 – 11:30, Vazební věznice Pankrác

Vážení příznivci Common Law Society,

Rétorický workshop

čt 21.3.2019, 14:00 – 16:30, Kavárna Anthill

Schopnost kvalitního projevu a dobrých rétorických schopností je složkou v práci budoucího absolventa fakulty zajisté esenciální. Přijměte pozvání na Rétorický workshop, který Vám pomůže se v těchto dovednostech zdokonalit k nejlepšímu.

Workshop: Moot Tasting II

ne 24.2.2019, 10:00, Právnická fakulta UK

Baví Vás praktická výuka? Chtěli byste kromě rozlišování mezi materiální a formální definicí veřejné správy taky umět napsat přesvědčivou žalobu? Pokud ano, tak pro Vás máme nabídku.

Konference: BREAK THE SILENCE

pá 22.2.2019, 09:00 – 15:00, Právnická fakulta UK

Spolek Common Law Society ve spolupráci s proFem – centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí, o.p.s., Vás srdečně zve na konferenci a následný mini moot court k tématu sexuálního násilí, s názvem BREAK THE SILENCE, konanou 22. února 2019 (na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, nám.

ČSESP & CLS: Hospodářská a sociální politika

pá 14.12.2018, 09:00 – 17:00, PF UK

Na pátek 14. 12.

CLS & Weil Competition Law Moot Court

út 11.12.2018, 13:00, Právnická fakulta

Vážené studentky, vážení studenti, 

Spolek Common Law Society si pro Vás ve spolupráci s advokátní kanceláří Weil, Gotshal & Manges s.r.o. připravil „CLS & Weil Competition Law Moot Court“, tedy simulovaný soudní spor ze soutěžního práva! 

Do soutěže se mohou přihlašovat dvou až čtyřčlenné týmy, a to nejpozději do půlnoci 28. 10. 2018. V prvním písemném kole budou mít soutěžící za úkol vypracovat správní žalobu proti rozhodnutí fiktivního úřadu na ochranu hospodářské soutěže, v ústním kole pak budou týmy hájit zájmy jak žalobce, tak i žalovaného. 

PD: Odškodnění za zdravotní újmu způsobenou povinným očkováním

čt 29.11.2018, 20:00, Studentský klub Celetná (Celetná 20, Praha 1)

Ministerstvo zdravotnictví v současné době připravuje návrh zákona o odškodnění újmy způsobené povinným očkováním. Jaké budou jeho přínosy z pohledu teorie a praxe?

Nadcházející akce

Generální partner

Partneři