Rok s uprchlíky

Podzim s uprchlíky

 

Pro zimní semestr 2015/2016 Common Law Society ve spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy, ostatními spolky a dobrovolníky připravuje sérii přednášek, kavárenských seminářů a panelových diskuzí na téma současné tzv. uprchlické krize.

 

Od počátku listopadu je na každý týden naplánována alespoň jedna akce s hosty z akademické sféry, praxe, ale například také s diplomaty. Cílem tohoto projektu je přiblížit posluchačům právnické fakulty, ale také širší veřejnosti fakta týkající se problematiky uprchlictví ve světle situace, které dnes celá Evropská Unie čelí.

Akce se postupně zaměří na globální, EU a lokální sféru z hlediska geopolitiky, historického kontextu, práva EU, trestního práva, lidských práv, ale například také na potenciální řešení této problematiky.

Veškeré akce konané CLS jsou součástí projektu "Uprchlický rok s PF UK a studentskými spolky", v jehož rámci v průběhu celého akademického roku 2015/2016 budou probíhat konference, dobročinné sbírky, akademické akce, ale například také informační kampaň v "Bazénu" fakulty.

 

Konané akce (název akce slouží jako odkaz, na kterém naleznete podrobnosti o události a po jejím konání také fotografie, případně video-nahrávky):

26. 10. 2015 - Geopolitika a uprchlická krize, přednáška, hostem PhDr. Michael Romancov, Ph.D.

05. 11. 2015 - Hranice, cizinci a integrace v římském právu, kavárenský seminář, hostem prof. JUDr. Michal Skřejpek, DrSc.

09. 11. 2015 - Uprchlická krize: Lesk a bída práva jako nástroje řešení, přednáška, hostem JUDr. Martin Smolek, Ph.D., LL.M.

10. 11. 2015 - Podvečer s Janou Hybáškovou na téma uprchlické krize, diskuse, hostem Jana Hybášková - bývalá velvyslankyně EU v Iráku

11. 11. 2015 - Uprchlická krize v ČR: zařízení pro zajištění cizinců (nejen) ve světle Evropské úmluvy o LP, kavárenský seminář, hosty Linda Janků z Kanceláře veřejného ochránce práv a Ota Hlinomaz z Kanceláře vládního zmocněnce pro zastupování ČR před ESLP

12. 11. 2015 - Konference konaná ve spolupráci Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Univerzity Palackého v Olomouci na téma Uprchlická krize a Česká republikaNad akcí převzal záštitu premiér Bohuslav Sobotka a děkani obou fakult. Součást Uprchlického roku s PF UK a studentskými spolky (ne Podzimu s uprchlíky).

02. 12. 2015 - Relokace žadatelů o azyl jako řešení migrační krize?, kavárenský seminář, hostem Mgr. Jan Grinc, Ph.D. z katedry ústavního práva PF UK

07. 12. 2015 - Mají si kde hrát?: Zajišťování migrujících rodin s dětmi v České republice pohledem mezinárodního práva lidských práv, přednáška, hostem JUDr. et Bc. Maroš Matiašek LL.M., odborník na lidská práva. Akce pořádána ve spolupráci s Pražskou univerzitní skupinou Amnesty International.

17. 12. 2015 - Workshop: Uprchlické kvóty jako nástroj řešení krize?, workshop pořádaný ve spolupráci České společnosti pro evropské a srovnávací právo, Právnické fakulty Univerzity Karlovy a Common Law Society. Bližší informace ZDE.

 

Po vydařeném semestru plném akcí se dále můžete těšit na:

 

Jaro s uprchlíky

 

Také pro letní semestr 2015/2016 si pro Vás Common Law Society ve spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy připravilo sérii přednášek, kavárenských seminářů a panelových diskuzí na téma současné tzv. uprchlické krize.

 

Mimojiné se můžete těšit na:

- velkou panelovou diskuzi s českými a slovenskými europoslanci napříč frakcemi na téma "Jak by měla Evropská unie přispět k řešení migrační krize?", která se bude konat dne 25. 4. 2016

- přednášku na téma "Uprchlická krize jako výzva pro české azylové právo a politiku" s Davidem Kosařem, která se uskuteční dne 7. 3. 2016 od 18:00

- kavárenský seminář na téma "Hate speech ve vztahu k uprchlické krizi" s JUDr. PhDr. Markem Antošem, LL.M., Ph.D.

- kavárenský seminář tematicky zaměřený na úkoly cizinecké policie a její činnost ve vztahu k uprchlické krizi s Plk. Mgr. Alešem Benediktem, ředitelem Oblastního ředitelství služby cizinecké policie Praha

- kavárenský seminář zaměřený na hlubší filozofický, politický a sociologický kontext migrační krize s Janem Komárkem, Assistant Professor na London School of Economics

...a mnoho dalšího!

 

 

O podrobnostech a dalších akcích Vás budeme s předstihem informovat zde i na našich facebookových stránkách!

 

 

 

 

 


 

Minulé akce

Digitální ekonomika a právo: výzva, problém, příležitost?

pá 15.12.2017, 13:00, Právnická fakulta Univerzity Karlovy, místnost č. 38

Zajímáte se o digitální ekonomiku a její reflexi v právním řádu? Nenechte si ujít seminář pořádaný Českou společností pro evropské a srovnávací právo a studentským spolkem Common Law Society.

ESML: Daniel Halberstam - Structural Imbalance in the EU

čt 14.12.2017, 18:00, Právnická fakulta Univerzity Karlovy, místnost č. 38

Zajímáte se o evropské právo? Chcete se seznámit s výzvami, kterým Evropská unie v poslední době čelí? 

Hostem na úvodním ročníku Eric Stein Memorial Lecture studentského spolku Common Law Society bude profesor Daniel Halberstam, který v současné době působí jako Eric Stein Collegiate Professor of Law na Univerzitě v Michiganu. Daniel Halberstam je expertem na evropské právo, ústavní právo a federalismus, jenž byl mimo jiné právním poradcem v soudním sporu o Brexitu před Nejvyšším soudem Spojeného království.

Erasmus Week 2017

po 20.11.2017, 10:00 – st 22.11.2017, 13:00, Právnická fakulta Univerzity Karlovy

Erasmus Week 2017 je tu! V týdnu od 20.11. se dozvíte vše potřebné, pokud uvažujete o Erasmu, a nejen to!

Workshop: Role právníků v M&A transakcích

st 8.11.2017, 20:00 – 21:30, Právnická fakulta UK, místnost č. 412

KAPACITA BYLA NAPLNĚNA
 
Vážení příznivci Common Law Society,
 
ve spolupráci s advokátní kanceláří Weil, Gotshal & Manges jsme pro Vás připravili workshop týkající se M&A transakcí.
 
Co?
Tohle se ve škole nenaučíte! Workshop Vám pomůže pochopit základní principy transakcí, jejich jednotlivé fáze a roli kterou mají transakční právníci. Fúze splynutím, akvizice, obchodní závod - chcete těmto abstraktním pojmům přiradit konkrétní obraz? Neváhejte a přijďte!
 

RPML: Duhové rodiny ve stínu práva

po 23.10.2017, 18:00, Právnická fakulta Univerzity Karlovy, místnost č. 303

Zajímáte se o lidská práva? Chcete se dozvědět více o právech stejnopohlavních párů ve vztahu k právu na rodinný život?

Studentský spolek Common Law Society si Vás dovoluje pozvat na tradiční lidskoprávní přednášku Rosa Parks Memorial Lecture, která je každoročně pořádána studentským spolkem Common Law Society na počest bojovnice za lidská práva Rosy Parks. 

Politický kontext soudní moci I.

st 9.8.2017, 12:00 – ne 17.9.2017, 12:00, Právnická fakulta Univerzity Karlovy

Vážení přátelé a příznivci Common Law Society,

Direct Claims Against the Producer in European Liability Law

st 31.5.2017, 16:00, Právnická fakulta UK, místnost 38

Co se stane, když nám vybouchne mikrovlnka v kuchyni a způsobí nám škodu nad 500 €? Je v otázkách odpovědnosti důležité, zda jde o smluvní a mimosmluvní odpovědnost? Můžeme chtít náhradu škody přímo po výrobci? A jak se bude odpověď měnit v závislosti na tom, kde v Evropě se zrovna nacházíme?

V rámci společného počinu Centra právní komparatistiky a Common Law Society naši fakultu navštíví dr. habil. Ádám Fuglinszky LL.M. (Heidelberg) PhD (Hamburg) z Eötvös Loránd University (ELTE) v Budapešti.

CLR: Call for Papers

út 30.5.2017, 12:00 – pá 30.6.2017, 23:59

Common Law Review announces Call for Papers on Issue: THE RIGHTS OF PEOPLE IN DETENTION!

Push yourself forward, step out of the crowd and get some useful experience. This is your chance to publish in Common Law Review and in a HeinOnline database at the same time!

The deadline for your application is 30th June 2017, the deadline for the first draft of your article is 15th September 2017.

Article length: 2000 - 3000 words including footnotes. Longer articles will be accepted only in exceptional cases.

Evan Wolfson: Same-sex marriage in the USA

po 22.5.2017, 17:00, Právnická fakulta Univerzity Karlovy, místnost 117

Vážení příznivci Common Law Society,

Genderová rovnost v právu: skrytá dědictví socialismu

čt 11.5.2017, 18:00 – 20:00, Právnická fakulta Univerzity Karlovy, místnost č. 38

Vážení příznivci Common Law Society,

zajímá Vás problematika rovnosti pohlaví? Chcete se dozvědět více o postavení žen v českém právu? 

Rádi bychom Vás tímto pozvali na panelovou diskusi a představení nové knihy JUDr. Barbary Havelkové, LL.M., D.Phil. s názvem Genderová rovnost v právu: skrytá dědictví socialismu. 

Akce se uskuteční 11. května 2017 od 18:00 v místnosti č. 38 na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Na panelové diskusi vystoupí:

JUDr. Barbara Havelková, LL.M., D.Phil. (autorka knihy)

Nadcházející akce

Generální partner

Partneři