Parties, společenské akce a výlety

Podstatnou součástí skutečného vysokoškolského života není jen navštěvování mnohých zajímavých a přínosných akademických akcí a dechberoucích přednášek. Základem prožívání studentských let je samozřejmě také pořádná sociální interakce mimo prostory fakult a knihoven! Proto i my několikrát do roka přispíváme do společenských kalendářů studentů řadou akcí, které považujeme za nedílnou součást našich aktivit.

 

PARTIES

Erasmus Boat Party 

Ve spojení s Buddy programem, prostřednictvím něhož se Common Law Society každoročně snaží o vytvoření příjemného, přátelského a veselého studijního prostředí pro všechny studenty programu Erasmus studující na PF UK, pořádáme již několik let dvakrát do roka oblíbenou Boat Party, tedy party na parníku plujícím večerem po potemnělé Vltavě. Na lodi je pochopitelně vždy připraven neúnavný DJ, který celou plavbu provází oblíbenými tanečními songy, a zajištěna možnost posilnit se výbornými drinky i něčím na zub. Party je sice pořádaná primárně jako zábavný bod programu pro zahraniční studenty, to ale není na překážku komukoli jinému, kdo by měl chuť zavlnit se na parketu nejen do rytmu hudby, ale i do rytmu říčních vln.

Halloween Party

Tak jako nás všechny v Common Law Society spojuje zájem o angloamerickou právní kulturu, nenecháme si ujít ani možnost trochu podpořit americkou kulturu společenskou, sváteční. Proto náš spolek pořádá každoročně v prostorách oblíbených větších i menších pražských klubů temnou, strašidelnou a ďábelskou Halloweenskou Party. Akce se koná „překvapivě“ vždy na přelomu října a listopadu a podle americké tradice je očekávána účast v maskách nejrůznějšího druhu. Kostým samozřejmě není podmínkou vstupu, ale přesto se snažíme pro udržení tradice motivovat všechny příchozí, aby podpořili duch Halloweenu a přece jen se na jeden večer v roce proměnili v čarodějnice, kostlivce, mrtvé nevěsty, Jokery nebo cokoli jiného dle vlastní fantazie. Nejkreativnější a nejlépe ztvárněná maska je vždy před zraky ostatních odměněna věcnou cenou. Vedle ztrácení vlastní identity pod barevnými kostýmy vás ovšem čeká i spousta tance, zábavy, soutěží a dobrého pití.

Lámavice

Nebojte se, nejedná se ani o strašidlo z dětských říkanek, ani o speciální pálenku vyrobenou na zakázku z kdo-ví-čeho. Lámavice je největší, nejtradičnější a nejoblíbenější party Common Law Society, jejíž hlavní účel je skryt v jejím zvláštním názvu. Ve chvíli, kdy skončí zimní zkouškové, a tím je oficiálně zahájen následující letní semestr, všem studentům aktuálního 3. ročníku PF UK se LÁME jejich studium na fakultě do druhé poloviny. A to je rozhodně důvod k oslavě! A proto stejně tak, jako se každoročně přelomí studijní povinnosti třeťáků směrem ke zdárnému absolvování studia, lámeme my na jejich počest rekordy v návštěvnosti této party, v počtu vypitých drinků, uspořádaných soutěží, roztrhaných ÚZ zákonů, rozdaných cen a protančených bot za jednu dlouhou noc skrytou pod názvem Lámavice. Zváni jsou samozřejmě všichni, nejen současní třeťáci, protože důvod slavit může mít každý. Pro ostatní je Lámavice zpravidla příležitostí oslav nového začátku po skončení lednové bitvy zvané ‚zkouškové‘.

 

SPOLEČENSKÉ AKCE

Publication Party

Jak již název napovídá, jedná se o akci oslavující publikaci, a to konkrétně publikaci odborného právního magazínu Common Law Review, vydávaného spolkem Common Law Society již po několik let. Vydání každého nového čísla magazínu je třeba náležitě oslavit se všemi, kdo se na jeho tvorbě podíleli, ale také s ostatními členy spolku. U příležitosti každé publikace se proto koná formální večírek, na němž je představeno, pokřtěno a oslaveno nové číslo CLR.

Výroční večírky CLS

I Common Law Society může mít narozeniny a my jsme se rozhodli slavit je ve velkém stylu. Významná jubilea našeho spolku proto zpravidla provází speciální „oranžové a kladívkové“ společenské akce v duchu spolkového loga, a to od parties až po slavnostní galavečery v Carolinu.

Společenské akce v rámci programu CLS Alumni

V roce 2015 se zrodil program CLS Alumni, jehož hlavním smyslem je udržovat kontakt mezi bývalými a aktuálními členy spolku, současnými studenty PF UK a jejími absolventy a pedagogy. V rámci tohoto programu se pravidelně konají také společenské akce a večírky pro všechny Alumni a aktivní členy spolku, zpravidla ve spojení s některou významnou akademickou akcí spolku.

 

VÝLETY

Abychom kromě pražských přednáškových síní, kulturních prostor, restaurací, vináren a klubů poznali také svět za branami Prahy, snažíme se pravidelně organizovat a podnikat výlety do různých koutů naší domoviny, ale i za její hranice. Výlety jsou zpravidla jednodenní, obsahově různorodé – poznávací, vzdělávací nebo čistě rekreačně-turistické. Vypravili jsme se tak již například na túru do lesů kolem Karlštejna, na utkání v ledním hokeji, na ochutnávku prvotřídních moravských vín a prohlídku areálu zámku Lednice nebo na vánoční trhy do Norimberku.

Minulé akce

Trojspolková uvítací párty

st 2.10.2019, 20:00, swim club

Jak jinak řádně přivítat semestr a nové studenty než na pořádné párty!

Open Office

út 1.10.2019, 11:30, Místnost č. 224

Milí studenti právnické fakulty,

Retroaktivita party

út 9.4.2019, 21:00, Popocafepetl Karolíny Světlé

Chybí Vám na party songy od Franka Sinatry, Bee Gees, Michaela Jacksona či Black Eyed Peas, na které doma tancujete před zrcadlem?

Právnický PubQuiz

po 10.12.2018, 20:00 – 22:00, Hells Bells Beer Pub (Letohradská 755/50)

Vážení příznivci Common Law Society,


Vinyasa Yoga s CLS

pá 2.11.2018, 20:30, Klimentská 2062/6, 110 00 Praha, Česká Republika

Vážení příznivci Common Law Society,

přijďte se zahřát, protáhnout a zklidnit při plném jógovém dechu do nově otevřeného centra Aurelie dvě zastávky od fakulty s exkluzivní slevou přes Common Law Society.

Erasmus boat party 2018

po 15.10.2018, 19:45, Boat "Praha", leaving from Čechův bridge

Ladies and Gentlemen, the time has come again to get… Wet’n’Wild!

Prvácký Právnický PubQuiz

út 9.10.2018, 20:00 – 22:00, Hells Bells Beer Pub (Letohradská 755/50)

--- KAPACITA NAPLNĚNA ---

Milí prváci a příznivci Common Law Society,

Právnický PubQuiz 17.4.

út 17.4.2018, 20:00 – 22:00, Hells Bells Beer Pub (Letohradská 755/50)

Vážení přátelé a příznivci Common Law Society,

Právnický PubQuiz

út 6.3.2018, 20:00 – 22:00, Hells Bells Beer Pub (Letohradská 755/50)

Vážení přátelé a příznivci Common Law Society,

Právnický PubQuiz

po 20.11.2017, 20:00 – 22:00, Hells Bells Beer Pub (Letohradská 50)

Je tu další Právnický PubQuiz! Sestavte 4-8 členné týmy, vymyslete název týmu a pojďte si zasoutěžit a užít večer s přáteli. Budeme hrát klasický kvíz, tedy 5 kol + jedno tipovací. Pro vítězné týmy budou připraveny zasloužené odměny. 

Nadcházející akce

Generální partner

Partneři