Lord Slynn Memorial Lecture

Gordon Slynn, Baron Slynn of Hadley (1930-2009) byl právníkem ze Spojeného království, jehož specializací bylo evropské a mezinárodní právo. Taktéž v minulosti působil jako soudce u Evropského soudního dvora. Také byl členem Sněmovny lordů, kde se zasazoval především v oblasti protikorupčních opatření a zákonů. V neposlední řadě byl doživotním prezidentem Nadace evropského práva Lorda Slynna z Hedley a prezidentem Občanské mediační rady. Za dobu jeho života mu byla udělena nesčetná vynzamenání, například Řád britského impéria. Zároveň byl významným podporovatelem moot courts, tedy simulovaných soudních sporů.

Lord Slynn Memorial Lecture je akademickou událostí pořádanou na naší alma mater od roku 2010. Jde o příležitost, při které si spolek Common Law Society připomíná návštěvu Lorda Slynna na pražské právnické fakultě v roce 1998, kdy tento jedinečný právník a soudce přednesl svou řeč, která dala základ této tradici. Každý rok se tak snažíme pozvat k výročí této významné akademické příležitosti přední experty z oblasti evropského a srovnávacího práva, kteří mohou studentům předat zajímavé postřehy, a patři mezi ty nejpovolanější k tomu, aby na dané téma promluvili. Vedle akademického přínosu se tak díky LSML mají studenti možnost potkat se zajímavými lidmi a rozšířit si tak své obzory.
 
Výsledek obrázku pro lord slynn

Minulé akce

LSML 2019: Paul Craig - Brexit: Central Defining Features

po 29.4.2019, 16:20, č. 38 PF UK

Zveme Vás na letošní Lord Slynn Memorial Lecture, jejíž hostem bude profesor Paul Craig z University of Oxford, nejuznávanější odborník na evropské právo ve Velké Británii. Ten bude hovořit o velmi aktuálním tématu – Brexitu. O událostech a právní úpravě spojených s jeho vznikem, současné situaci i o náhledu do budoucna. Samotná přednáška nese název „Brexit: Central Defining Features“ a uskuteční se v pondělí 29.

LSML 2018: Koen Lenaerts - The ECJ and the Refugee Crisis

po 16.4.2018, 12:00 – 13:30, Právnická fakulta UK, místnost č. 100

Jakou roli hraje SDEU v uprchlické krizi? Jaké výzvy s ní spojené nás ještě čekají? Jaký bude důsledek krize pro EU a unijní právo? Nenechte si ujít jedinečnou příležitost diskutovat s předsedou Soudního dvora Koenem Lenaertsem.

Letošní ročník Lord Slynn Memorial Lecture se koná v pondělí 16. dubna 2018 od 12:00 v místnosti č. 100 na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Tématem přednášky bude „The ECJ and the Refugee Crisis”.

Těšíme se na Vás.

Common Law Society

LSML 2017: Christopher Vajda - The Common Law and the CJEU

po 27.3.2017, 18:00, PF UK, místnost č. 220

Dear Madam or Sir,

Let us invite you to the Lord Slynn Memorial Lecture 2017. Our honourable guest, British Judge of the European Court of Justice Christopher Vajda, will deliver the lecture on “The Common Law and the Court of Justice of the European Union.” The lecture will be held on Monday, 27 March 2017, at 6 p. m. at the Faculty of Law of the Charles University in Prague in room no. 220.

How does Common Law influence the decision making process of the Court of Justice of the European Union and the law of the European Union as a whole? How does Christopher Vajda perceive Brexit? And how will Brexit influence the European Union, the United Kingdom, their citizens and Christopher Vajda himself? Do not miss the unique occasion to discuss with Christopher Vajda not only these questions.

We are looking forward to seeing you.

Common Law Society

Daniel Sarmiento: Fundamental rights as the source of European integration or disintegration?

po 4.4.2016, 16:00

Dear all,

Let us invite you to the Lord Slynn Memorial Lecture 2016, which will be held at the Faculty of Law of the Charles University in Prague (room 303) on 4 April 2016 at 4 p.m. This year, professor Daniel Sarmiento from Madrid will deliver the lecture on “Fundamental rights as the source of European integration or disintegration? From the refugees' crisis to the Greek referendum, with a short stop in Hungary and Poland.”

We are looking forward to seeing you!

Common Law Society

Timothy Endicott: Habeas Corpus and Common Law

út 24.2.2015, 18:00, Místnost č. 220 / Room 220

Letošní Lord Slynn Memorial Lecture přednese děkan Právnické fakulty Oxfordské univerzity a profesor filozofie práva, Timothy Endicott na téma Habeas Corpus and the Common Law.

Sacha Prechal: How does the CJEU cooperate with national courts?

po 14.4.2014, 16:00, Místnost č. 220

Nenechte si ujít přednášku soudkyně SDEU, Sachy Prechal, který na praktických příkladech přiblíží spolupráci mezi národními soudy a Soudním dvorem EU.

Lord Phillips: The UK Supreme Court

po 22.4.2013, 18:00, místnost č. 120

Je nám velkou ctí pozvat Vás na nejočekávanější událost tohoto semestru: přednášku Lorda Phillipse, prvního předsedy Nejvyššího soudu Spojeného království. Téma přednášky bude: „The UK Supreme Court: the first four years".

Lord Slynn Memorial Lecture: Antitrust Law in High-Tech Context

po 19.11.2012, 18:00 – 20:00, Místnost č. 303

Let us invite you for our annual memorial lecture dedicated to great person and outstanding lawyer Lord Gordon Slynn of Hadley. This memorial is intended to promote common law, european law and international law topics.

Lord Slynn Memorial Lecture: Wouter Devroe

po 2.5.2011, 18:00, Místnost č. 303

Wouter Devroe: Towards a truly interactive common law for Europe. Tales from the economic/competition law laboratory.

Lord Slynn Memorial Lecture (by AG Eleanor Sharpston)

pá 16.4.2010, 15:00 – 17:00, Místnost 300

Advocate General of the European Court of Justice, Eleanor Sharpston, QC will present the first annual Lord Slynn Memorial Lecture.

Nadcházející akce

Generální partner

Partneři