Common Law Society Summer School: View from a Mountain

Letní škola „Common Law Society Summer School: View from a Mountain“ je mezinárodní letní škola organizovaná studenty pro studenty. Skupinka českých a slovenských studentů, členů Common Law Society, organizuje každý rok v červenci letní školu, jejíž témata se točí kolem evropské integrace a evropského práva. V roce 2017 se centrem zájmu účastníků letní školy stane právo EU a hodnoty, na kterých je EU založena.

Letní škola se koná v malebném prostředí nejvyšších českých hor Krkonoš na Patejdlově boudě kousek od Špindlerova mlýna a ročně láká 30 studentů z celého světa, stejně jako přední odborníky na daná témata. V uplynulých letech přijeli na letní školu přednášek a diskutovat se studenty například předseda Evropského soudního dvora Koen Lenaerts nebo soudce a místopředseda Evropského soudu pro lidská práva András Sajó, stejně jako akademici z Oxfordu, Cambridge, Harvardu a dalších předních světových univerzit.

I po přečtení předchozích řádků se stále ptáte, co je letní škola „Common Law Society Summer School: View from a Mountain“? Vezměte 30 motivovaných studentů mnoha různých oborů (právo, politologie, mezinárodní vztahy, etika, medicína,…) a lidí, kteří pracují v mnoha různých oblastech společenského života. Přidejte několik předních odborníků z nejlepších světových univerzit i z praxe. Přimíchejte kombinaci právních, politických a ekonomických aspektů evropské integrace. Vše ochuťte žízní po znalosti a nadšením pro kontroverzi a okořeňte kulturní rozdílností, otevřeností a kouzelným prostředím Krkonoš. Hlavní chod je připraven: letní škola „Common Law Society Summer School: View from a Mountain“ – unikátní vzdělávací projekt organizovaný studenty pro studenty.

 

Více informací naleznete na webových facebookových stránkách.

 

Generální partner

Partneři