Workshop první pomoci + přednáška „Neposkytnutí pomoci“

Datum a čas konání: st 4.4.2018, 16:00 – 20:00, stránka akce na facebooku
Místo konání: Právnická fakulta PF UK
Typ akce: Akademická činnost (zobrazit více)

Vážení příznivci Common Law Society,
 
ani v životě právníků není právo vždy tím nejdůležitějším. Můžeme se dostat do situace, ve které se nikdo nechce ocitnout. Když se to ale stane, je lepší být připraven. Proto jsme se rozhodli společně se studenty 2. LF UK a jejich projektem „Pro život“ uspořádat workshop první pomoci, ve kterém se bude možné naučit základy první pomoci. Workshop bude rozdělen na dvě části. V první části se dozvíme jak se zachovat v situacích, kdy je ohrožen život, tedy např. při dušení, krvácení, infarktu, mozkové příhodě nebo autonehodě. V druhé části se pak naučíme, jak bychom měli správně postupovat při resuscitaci. 
 
Workshop proběhne 4. 4. od 16:00 na PF UK v místnosti č. 243.
 
KAPACITA WORKSHOPU BYLA NAPLNĚNA, NYNÍ PROBÍHÁ PŘIHLAŠOVÁNÍ NÁHRADNÍKŮ. Přihlašovat se můžete na http://www.society.cz/prihlasovani/114 .
 
Jelikož ale v našich životech hraje právo podstatnou roli, tak jsme si pro Vás na téma související s pomocí v těchto situacích připravili i přednášku s názvem „Neposkytnutí pomoci z pohledu trestního práva a soudní psychologie“. Jejími hosty budou JUDr. Lucie Budayová, jež bude hovořit o trestných činech neposkytnutí pomoci a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, a JUDr. Alena Tibitanzlová, která se tomuto tématu bude věnovat z oblasti soudní psychologie, zejména pak problematikou tzv. bystander effectu (efektu přihlížejícího), ve které jde o to, proč lidé v některých situacích neposkytují pomoc (sociální stud, lichá myšlenka, že pomoc poskytne přece někdo jiný apod.).
 
Přednáška, která proběhne od 18:00 v místnosti č. 303, není nijak kapacitně omezena a je otevřena i těm, jež se workshopu nezúčastní.
 
Těšíme se na vás! :)
 
Common Law Society

Generální partner

Partneři