KS: Krize v Katalánsku

Datum a čas konání: st 15.11.2017, 18:00, stránka akce na facebooku
Místo konání: Kavárna CP1 (Konviktská 24, 110 00 Staré Město)
Typ akce: Kavárenské semináře (zobrazit více)

Ve Španělku jsme v současné době svědky nejhorší politické krize za posledních několik desítek let. Ve společenském diskurzu zaznívají i obavy z vypuknutí občanské války. Příčinou krize jsou separatistické tendence velké části katalánských politiků a části obyvatel Katalánska. 

Hlasy volající po referendu o nezávislosti zaznívaly od katalánských politiků již dříve, ale až v říjnu tohoto roku v rozporu s ústavou katalánští politici referendum v jisté formě uspořádali. Výsledky referenda, ačkoliv jejich relevanci velká část světového společenství problematizuje s poukazem na účast a jeho samotný průběh, ještě více posílily již zmínění snahy katalánských politiků o vyhlášení nezávislosti. Kontradiktorně však přinesly také větší odhodlanost španělské vlády v Madridu „rebelii“ Katalánska potlačit. 

Z hlediska mezinárodního práva přijde situaci v Katalánsku zhodnotit a debatovat o ní JUDr. Martin Faix, Ph.D. Ústavněprávní pohled pak nabídne JUDr. Ondřej Preuss, Ph.D. Akce se uskuteční 15. 11. od 18:00 v kavárně CP1 v Konviktské 24.

Těšíme se na Vás!

 

Vaše Common Law Society

Generální partner

Partneři