Digitální ekonomika a právo: výzva, problém, příležitost?

Datum a čas konání: pá 15.12.2017, 13:00, stránka akce na facebooku
Místo konání: Právnická fakulta Univerzity Karlovy, místnost č. 38
Typ akce: Akademická činnost (zobrazit více)

Zajímáte se o digitální ekonomiku a její reflexi v právním řádu? Nenechte si ujít seminář pořádaný Českou společností pro evropské a srovnávací právo a studentským spolkem Common Law Society.

Při přijímání nového občanského zákoníku bylo možné narazit na kritiku, že se vcelku pečlivě věnuje případům, kdy někomu uletí včely nebo vyhání dobytek na pastvu, a relativně malou pozornost naopak věnuje novinkám spojeným s dobou internetovou. Svým způsobem lze tento postřeh zobecnit na celý právní řád a jeho vztah k digitální ekonomice. Mnozí se však domnívají, že to vlastně není problém: právo je univerzální a uplatňuje se bez ohledu na to, zda jde o vztahy vznikající ve fyzickém či internetovém světě. 

Některé aspekty digitální ekonomiky jsou však přece jen specifické. V rámci semináře bychom se proto rádi věnovali tomu, jaké nové výzvy pro právo z ní vyplývají, jak by měla vypadat její právní regulace a jestli je vůbec nutná, a také do jaké míry je vhodné na ni dosavadní regulaci aplikovat. Vystoupení přislíbili např. Ondřej Malý (vládní koordinátor pro digitální agendu), Jan Klesla (novinář, LN), Jiří Kindl (Weil, Gotshal & Manges), Vladan Rámiš (Mafra) či Roman Cholasta (Havel, Holásek & Partners).

Akce se koná 15. 12. od 13:00 do 17:00 v místnosti č. 38 na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

 

Vaše Common Law Society

Generální partner

Partneři